За гората

Близо 450 елена и диви свине заклани в един ден в Испания

[vc_row][vc_column][vc_column_text woodmart_inline=”no” text_larger=”no”]

Клането се е провело по време на търговски лов в частното имение Лос Постеруелос във Вилявисиоса де Кордоба, близо до андалуските хълмове. 447 животни са били запречени с ограда, за да са неспособни да избягат от 70-те ловци, които са участвали.

Всеки участник е платил по 1000 евро за лова, който е разрешен в Испания. Въпреки това, активисти за правата на животните твърдят, че използването на огради е неморално и критикуваха лова, след като снимки на труповете на животните бяха разпространени онлайн. Според тях всеки ловец е убил шест или седем животни, което е значително по-голямо количество, отколкото при обикновен еднодневен лов.

Според Мануел Галардо, президент на Кралската испанска ловна федерация, мащабният лов е „от съществено значение поради излишъка от дивеч“.

Но Хоакин Рейна от „Еколози в действие“ определи снимките като „оргия на кръв и смърт“.

Групите за защита на животните твърдят, че използването на огради е неетично и осъждат лова, след като изображения на животинските трупове бяха споделени онлайн.

Това е ежедневие в повечето оградени имоти в Сиера Морена, а също и в цяла Андалусия, с около 500 000 оградени хектара, Естремадура, Кастилия-Ла Манча и региона Леванте.

Хоакин Рейна обясни, че клането би било невъзможно в открит имот: „Единствената защита на животните е бягството и това е абсолютно сведено до минимум от телената ограда.“

Но Галардо твърди, че животните е трябвало да бъдат убити, за да “се поддържа баланса в природата”. Той добави, че ритуалното излагане на телата на животните на пода е необходимо и според здравните разпоредби.

Асоциацията на правните специалисти, обединени за защита на животните и околната среда на Кордоба, е поискала повече информация за лова, за да се докаже неговата законност.

Защитниците му казват, че ловът е от съществено значение не само за опазването, но и за социалното, културното и икономическото благополучие на региона, като твърдят, че генерира 6,5 милиарда евро годишно.

През януари 2019 г. подобен лов в същото имение доведе до смъртта на 413 животни, причинена от 76 ловци.

Участниците в кампанията казаха, че „ще надигнат глас срещу избиването на невинните“.

Принцовете Уилям и Хари преди са участвали в лов на глигани в Кордоба като гости на покойния херцог на Уестминстър.

През 2014 г. братята бяха във Finca La Garganta, един от най-големите и ексклузивни ловни имоти в Западна Европа. Смята се, че животните не са били оградени в имота от 37 000 хектара, който гъмжи от диви животни, включително дива свиня и елен.

Ловът на диви свине е популярен в Испания и може да се практикува целогодишно без ограничения. Животното се счита за вредител в много испански градове, като има редовни съобщения за нападения и ухапване на местните жители.

Една от последните им жертви се оказа попзвездата Шакира, след като две диви свине грабнаха дамската й чанта в парк в Барселона.

Броят на глиганите се е удвоил през последните години, а про-ловните групи твърдят, че ловът поддържа нивата на популацията стабилни.

Ловът има дълга традиция в Испания, като „la monteria“ датира от Средновековието на Иберийския полуостров. Ранните записи показват, че крал Алфонсо XI е участвал в лов с хрътки и биячи в началото на 14-ти век.

Източник: Focusing on Wildlife

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *